TEMPERLİ CAM DEĞİŞİMİ

Temperli Cam Değişimi Hakkında

Dirençli ve pek çok darbeye karşı koruma sağlayan temperli oto camlar, daha dayanıklı bir kullanım sunar. Temperli cam değişimi için Çukurova Oto Cam’dan destek alabilirsiniz.

Temperli Cam Nedir?

Cam malzemesi, 650 derecede yumuşar. Bu derecede ısıtılan camlar yeniden soğutulduğunda ısıl işlem görmüş olur. Temperleme denilen bu işleme uğrayan camlara temperli cam adı verilir. Ev, ofisgibi mekanların pencerelerinde, tekne ve gemilerde, beyaz eşyalarda, raylı sistemlerde de kullanılan bu camlar ağırlıklı olarak otomotiv sektöründe kullanılır.

Temperli Cam Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Dayanıklı yapılarıyla öne çıkan temperli camlar; esnek, kolay kırılmaz ve ısıya karşı dirençlidir. Sıradan camlardan çok daha güçlü olan temperli oto camlar, bir darbe sonucu kırıldığında çok küçük parçalara bölündüğünden aynı zamanda daha güvenlidir.

Temperli Cam Hangi Araçlarda Kullanılır?

Binek araçların neredeyse tümünün arka ve yan camları temperlidir. Temperli camlar, ticari ve binek araçların yanı sıra otobüs, kamyon, iş makinesi, traktör gibi araçlarda da sıklıkla kullanılır. Toplu taşıma araçlarının sıkça açılıp kapanan hareketli kapıları, kelebek ve arka camlarında genellikle bu ürünleryer alır. Araç içi kabinleri için de temperli camlar tercih edilir. Zira bu alanlar sıkça darbelere maruz kalan ve daha dayanıklı hale getirilmesi gereken araç bölümleridir.

Çukurova Oto Cam’da Temperli Cam Değişimi

Çukurova Oto Cam, profesyonel ekibi ile zarar görmüş ve tamiri mümkün olmayan temperli oto camlarınızın değişim işlemlerini sorunsuz bir şekilde tamamlar.Hasarlı camın sökülmesi, yeni temperli camın takılması, son bakımı ve temizliği, uzman kişiler tarafından Çukurova Oto Cam’ın tedarik ettiği orijinal ürünlerle gerçekleştirilir.

Genel olarak oto cam değişiminde yapılan işlemler ile aynı olan bu uygulama için de bizden destek alabilir, fiyat ve diğer detaylar hakkında tüm sorularınızı iletebilirsiniz.