LAMİNE CAM

Lamine Cam Hakkında

Motorlu araçların ön camlarında standart olarak kullanılan lamine cam, iki veya daha fazla cam plakanın ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir. Lamine camın tercih edilmesinin nedeni ise kırılma halinde cam parçalarını yerinde tutarak yaralanma riskini azaltmasıdır.

Lamine Ön Cam Neden Daha Güvenilirdir?

Oto camlar, lamine cam ve temperli cam olarak ikiye ayrılır. Her iki cam türünün de kendilerine özgü avantajları ve kullanım yerleri vardır. Binek araçlardan kamyonlara, her tür motorlu araçta lamine ön cam kullanımı sürüş emniyeti açısından mecburidir.Yüksek kalite standartlarında, birden fazla cam plakanın PVB ile birleştirilmesiyle üretilen lamine camlar; üstün güvenlik, dayanıklılık ve yüksek performans gibi özellikleriyle oldukça avantajlıdır. Cam plakalar arasındaki PVB, kırılma halinda cam parçalarını yerlerinde tutarak dağılmalarını önler. Bu sayede lamine ön cam kullanımı, kaza durumunda yaralanma riskini en aza indirir.Kaza anında sürücü ve ön koltukta oturan yolcunun kafalarını ön cama çarpması durumunda darbeyi karşılar ve dışarı fırlamalarını önler.

Lamine Camın Diğer Avantajları Nelerdir?

Lamine cam, can güvenliği açısından çok önemli olduğu gibi dışarıdan gelen darbelere karşı dayanıklı olduğu için aracınızı hırsızlık ve saldırı girişimlerinden korumanıza da yardımcı olur. Ayrıca lamine camlar, dışarıdan gelen gürültüyü azaltmak için de idealdir. Lamine camlar güneş ışınlarını filtreler ve ultraviyole ışınların zararlı etkilerini azaltır. Lamine cam tercihe göre ön camın yanı sıra yan cam, arka cam ve sunroof camı olarak da kullanılabilir.

Lamine Ön Cam Çeşitleri Çukurova Oto Cam’da!

Çukurova Oto Cam, her türlü modele uygun lamine ön cam çeşitleri, hızlı ve profesyonel hizmeti ile tüm oto cam ihtiyaçlarınızda yanınızda!